Kas sukuria stilingus namus? Apšvietimas yra vienas iš pirmųjų dalykų, kurį svečias pastebės įžengęs pro namų duris. Peržengus namų slenkstį žmogaus akys prisitaiko prie to namo apšvietimo, ryškus jis yra ar tamsus. Pastebima ar tai yra vėsi, silpnai apšviesta vieta, ar erdvė užlieta natūralia, šildančia šviesa. Taip pat yra pastebimas šviestuvų tipas, išdėstymas, drąsūs ir subtilūs sprendimai. Šviesa kuria emociją, o šviestuvo dizainas – interjerą.

Namai yra vieta, kurioje yra praleidžiama daugiausiai laiko, todėl ir atmosfera turi būti ne tik stilinga, patogi, bet ir jauki. Susidarant gerą namų apšvietimo planą bet kokie namai gali žengti didžiulį žingsnį estetinio patrauklumo link.

Svarbiausias gerai įrengto vidaus apšvietimo privalumas yra funkcionalumas, kurį jis suteikia erdvei. Apšvietimas turėtų būti tiesioginis, natūralus ir malonus akims. Dabartinės interjero apšvietimo tendencijos sukasi aplink reguliuojamus miegamųjų, skaitymo zonų bei virtuvės šviesos šaltinius ir jų intensyvumus. Jei dieną namuose užtenka pro langą sklindančios natūralios šviesos, nusileidus saulei, svarbiausios namų veiklos zonos, tokios kaip virtuvė, valgomojo stalas, svetainė turi išlikti gerai apšviestos. Kalbant apie spalvų toną, dabartinės tendencijos daugiausiai dėmesio skiria konkrečioms patalpų spalvoms. Kambariuose, kuriuose vyrauja šilti, geltoni ir auksiniai sienų ir interjerų detalių tonai, apšvietimas turėtų tai atspindėti ir pabrėžti. Šaltų atspalvių kambariuose labiau tiks ryškiai baltas apšvietimas.

Daugelis žmonių mano, kad šviestuvo paskirtis yra apšviesti kambarį. Nors tai yra labai svarbus ir akivaizdus šviestuvo vaidmuo, tai tikrai nėra vienintelė jo funkcija. Tinkamai naudojant kryptinius šviestuvus galima apšviesti tam tikrus interjero dekoro elementus, darbo zonas, baldus. Tai suteiks ne tik jaukumo, bet ir išskirtinumo jausmą. Rinkoje dabar yra tiek stilingų šviestuvų modelių ir tipų, kad kiekvienas žmogus ir pagal savo poreikius, ir pagal namuose vyraujančias spalvas bei detales ras sau tinkamą šviestuvo modelį.