Ketinate Lietuvoje organizuoti kažkokią šventę, tačiau nežinote kokia vieta tam būtų tinkamiausia? O galbūt ieškote sodybų, kuriose galėtumėte pailsėti su šeima? Sodybos nuoma visada kelia įvairiausių klausimų, tačiau labiausiai verta atkreipti dėmesį į sodybų siūlomus privalumus ir ypatumus. Ne visos sodybos yra tinkamos viskam. Vienose tiesiog ilsimasi, o kitose – švenčiama. Sodybą šventei norintys išsinuomoti gyventojai iš pradžių turėtų kruopščiai paskaičiuoti kiek bus šventės dalyvių ir kiek laiko truks pati šventė. Būtent pagal tai reikės rinktis sodybą. Jeigu ketinate nuomotis sodybą būtent poilsiui, tuomet paieškos kriterijai bus visai kitokie. Supraskite, sodybos šventėms ir poilsiui yra du skirtingi dalykai.

Jeigu sodybą ketinate nuomotis būtent šventei, jums reikia itin kruopščiai paskaičiuoti kiek svečių bus toje šventėje. Taipogi labai svarbus šventės laikas. Jeigu sodybą nuomositės daugiau nei vienai parai, tuomet ir nuomos kaina nuo to tik kils. Priklausomai nuo dalyvių skaičiaus, sodybos šeimininkai pataria atsižvelgti į miegamų vietų skaičių. Trumpai tariant, ne visada visi priimami svečiai turės kur pernakvoti. Jeigu sodyboje yra tam tikras vietų skaičius, tai dar nereiškia, kad toks pat bus ir miegamų vietų skaičius. Dėl to labai svarbu itin kruopščia peržiūrėti kiek vietų siūlo pasirinkta sodyba. Kas liečia tokias vietas šventėms, tiesiog reikėtų suprasti, jog jos labiausiai orientuojasi ne į pramogas, o į aptarnavimą. Tai reiškia, kad tokiose vietose vargu ar bus daug pramogų, nes labiausiai siekiama užtikrinti, kad užteks vietos tiek pokylių salėse, tiek ir miegamuosiuose apartamentuose.

Jeigu sodyba jums reikalinga poilsiui, tuomet galite dairytis į keletą variantų. Lietuvoje yra tokių sodybų, kurios siūlo išsinuomoti tik numerius t.y. tik kambarius apgyvendinimui. Tokiose vietose dažniausiai vienu metu poilsiauja skirtingos šeimos ar pavieniai asmenys. Tačiau norintiems didesnio privatumo, reikėtų dairytis į tokias sodybas, kurios siūlo namukus arba suteikia galimybę išsinuomoti visą sodybą. Žinoma, nepamirškite, kad poilsiui skirtas sodybas reikėtų rinktis atsižvelgus į siūlomas pramogas – kuo jų bus daugiau, tuo maloniau bus leisti laiką.