Priešgaisrinės durų paskirtis užtikrinti saugumą viešbučiuose, namuose ir įvairiuose bendro naudojimo pastatuose. Priešgaisrinės durys turėtų apsaugoti pastate apsistojusius žmones, atitolinti galimo gaisro plitimą ir taip palikti laiko evakuacijai.

Reikia atsiminti, kad priešgaisrinių durų montavimas yra prasmingas, kai jos dedamos į tokią sieną, kuri taip pat yra atspari ugniai. Galime tik įsivaizduoti, kas nutiks, jei ugniai atsparios durys bus įdėtos į medinės konstrukcijos sieną, tokiu atveju jos neapsaugos nuo ugnies plitimo.

Nuosavame name tokios durys dažniausiai montuojamos katilinėse ir perėjime iš garažo į gyvenamąją namo dalį. Norint, kad į gyvenamąsias patalpas nepatektų išmetamosios dujos ir dūmai, reikalingos sandarios durys, todėl rekomenduojama montuoti duris nepraleidžiančias dūmų. Kilus gaisrui garaže, esant tokioms durimis, namo gyventojai turi pusvalandis laiko evakuotis. Jei gaisras kiltų gyvenamojoje dalyje, pavyzdžiui virtuvėje, tokios durys saugos garaže esantį automobilį ar dujų balioną nuo sprogimo.

Verta prisiminti, kad perėjimas iš garažo į namą yra vienas mėgstamiausių įsilaužėlių būdų, todėl čia įrengtos durys turėtų būti apsaugotos nuo įsilaužimų. Priešgaisrinės durys taip pat įrengiamos kitose patalpose, kuriose laikomos degios medžiagos ar vertingi daiktai, pavyzdžiui, knygų ar meno kūrinių kolekcijos.

Dėl panašių priežasčių perėjimas į katilinę taip pat turėtų būti atsparus ugniai ir nepraleisti dūmų. Kietasis kuras gali būti ugnies šaltinis, bet ir puiki terpė jam plisti, didinant gaisro poveikį.

Populiariausios yra plieninės priešgaisrinės durys. Jas renkantis gamintojas rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos du parametrus:

• Ugnies vientisumas yra laikas minutėmis, po kurio durys
gaisro metu nustoja veikti kaip priešgaisrinė užtvara.

• Priešgaisrinė izoliacija yra terminas, per kurį nešildoma durų pusė palaiko
žemesnę nei 140 laipsnių temperatūrą.

Vien tik priešgaisrinių durų su patvirtinta EI klase pirkimo nepakanka. Pirmiausiai jos turi būti tinkamai sumontuotos, kad atliktų savo paskirtį.