Įrenginėjant stogą naujai statomam namui arba atėjus laikui keisti susidėvėjusią dangą, tenka susidurti su klausimu, kurį iš rinkoje siūlomų variantų rinktis. Tarp visų galimų dangų, šiuo metu gan dideliu populiarumu pasižymi plieninės stogo dangos. Šis populiarumas nėra atsitiktinis, nes ši stogo danga tikrai turi eilę privalumu, kuriais gali pasigirti, lyginant ją su kitomis dangomis. Tokios dangos yra gaminamos keturių pagrindinių profilių tipų: čerpiniai, trapeciniai, klasikiniai ir sinus profiliai. Siūlome pažvelgti iš arčiau į veiksnius, kurie išskiria skardines (plienines) stogo dangas iš kitų.

Vienas akivaizdžiausių skirtumų su kai kuriomis kitomis dangomis yra lakštų dydis. Metaliniai profiliai yra kerpami ir dedami per visą stogo šlaito ilgį vienu lakštu, taip sumažinant sujungimų skaičių. Tokiu būdu gerokai mažinama tikimybė, jog po danga pateks krituliai ar užpus vėjas. Šis ypatumas turi įtakos ir montavimo darbams. Mažesnis tvirtinamų lakštų skaičius, leidžia darbus atlikti žymiai greičiau, kas savo ruožtu sumažina paslaugos kainą. Tad lyginant dangos įrengimo kainą vienam kvadratiniam metrui, plieninės dangos yra neabejotinai tarp lyderių. Tas pats liečia ir dengimo greitį, kai net ir pakankamai didelio ploto stogą, patyrusių meistrų komanda sudės per kelias dienas.

Tarp nematerialių privalumų, galima išskirti labai nesudėtingą priežiūrą. Dėl pakankamai lygaus ir slidaus paviršiaus, ant plieninio stogo neužsilaiko nešvarumai. Juos dažniausiai nesunkiai nuplauna paprastas lietus. Žiema nuo jų greitai nuslysta sniegas, taip neleidžiant susikaupti storam sluoksniui ir papildomai neapkraunant stogo konstrukcijos. Be to ir pati danga yra pakankamai lengva, tad jos įrengimui nereikia ypatingai stiprios konstrukcijos, kaip kad pavyzdžiui montuojant čerpes. Tokiu būdu, plieninis stogas tampa tikrai vertu dėmesio variantų, pasižyminčiu tikrai esminiais skirtumais su kitomis dangomis.