Svarbu tobulėti, ypatingai esant verslo vadovu. Nesvarbu, jog retkarčiais Jūsų dienotvarkė gali būti laisvesnė ar kaip tik labai užimta – rasti laiko tobulėjimui visada reikia.

Norint efektyviai valdyti nuosavą verslą reikėtų pasidomėti skirtingomis praktikomis bei gilinti savo žinias vadovo kėdėje. Verslo valdymo sistemos integravimas arba lyderystes mokymai būtų puikus to pavyzdys.

Patarsime į ką atkreipti dėmesį ir supažindinsime su šuiolaikinėmis technologijomis

Šiulaikinės technologijos CRM ir ERP sistemos

Verslo valdymo sistemos yra naujoviškas būdas efektyvumui gerinti. Tai išties paprastas projektų valdymo įrankis, suteikia galimybes operacijas sujungti į vieną. Operacijos kaip žmogiškųjų išteklių, socialinių tinklų, dokumentacijos, darbuotojų valdymas gali būti sujungtas į vieną didelę sistemą.

Sujungiami sektoriai, darbų sąrašo kūrimas ir gyvas stebėjimas yra tik vienas iš šių sistemų privalumų. Taip pat galite sukurti pasiūlymus klientams, stebėti pardavimus, skambučius bei kito tipo įvykius taip sumažinant skirtingų analitinių sistemų kaštus arba pilnai juos panaikinus.

Sistemos skirstomos į CRM (customer relationship management) ir ERP (enterprise resource planning), jos abi yra vienodo principo, bet atlieka šiek tiek skirtingas funkcija. CRM sistemos skirtos optimizuoti ir analizuoti, o ERP sistemos planuoti ir stebėti darbus realiu laiku.

Atrinkti gerą personalą pats

Svarbu mokėti atrinkti gerą kolektyvą, nes dažniausiai visų darbų vienas pats neatliksi, o jei ir atliksi tai tikriausiai ne kokybiškai ir paskubomis. Norint valdyti verslą efektyviai reikia būti tarp kompetentingų žmonių, savo srities žinovų.

Jeigu renkate kolektyvą patys reikėtų pradėti nuo interviu. Interviu yra dviejų rūšių: nestruktūrizuotas ir struktūrizuotas.

  • Nestruktūrizuotas interviu nereikalauja išankstinio plano, pasitelkiama intuityvia nuomone ir iš praktikos kalbant svarbu atkreipti dėmesį i kandidato iškalbą. Nesvarbu į kokią darbo sritį jis orientuotas ir kur jį įdarbinti, Jums teks su juo bendrauti, tad komunikabilumas – svarbu.
  • Struktūrizuotas interviu reikalauja griežto plano, aiškių klausimų bei formų pateikimo.

Vadovas turi būti kompetentingas

Norint būti kompetentingu vadovu reikia turėti tam žinių ir sugebėjimų. Tai priklauso nuo darbo rezultatų bei ir šiek tiek sėkmės. Vadovas turi turėti tam tikrų savybių kaip lyderystė ar komandinio darbo kūrimas.

Gilinti žinias turite kas dien.

Nesvarbu kokioje nišoje dirbat ar kuo užsiimate pasaulis sparčiai keičiasi, tad turite neatsilikti, norint būti kompetentingu vadovu svarbu reguliariai gilinti savo žinias.

Tai liečia visus, bet būnant vadovu tai ypatingai svarbu, žmonių kartos keičiasi, gyvenimo tempas taip pat tad domintis lyderystės, sistemų valdymo operacijomis bei naujovėmis turėtų tapti Jūsų kasdienybė.

Darbuotojų darbo įvertinimas

Norint palaikyti efektyvumo įmonėje vadovas turėtų kartą į metus atlikti auditą. Metinis darbuotojų veiklos patikrinimas yra puiki praktika.

Kai kurie šią praktiką atlieka net dažniau, bet rekomenduojama tai atlikti bent kartą į metus, tai gali būti atlikta labai supaprastinta forma. Patikrinti kiekvieno darbuotojo atliktus darbus dienos eigoje, paklausti kaip jie jaučiasi ir ko pageidauja.

Tikrai nebūtina darbuotojų užgaidas vykdyti iškart, norint būti geru vadovu reikia įvertinti situaciją pagal aplinkybes ir tada atlikti tam tikrus veiksmus.

Apibendrinant

Efektyvus verslo valdymas suprantamas įvairias, mūsų nuomone didžiausią įtaką turi vadovo kompetencija ir verslo valdymo sistemos galingumas.