Graviruojamo teksto ar simbolių ant žiedų pasirinkimas dažnai sukelia tiek pat rūpesčių sutuoktiniams kiek ir pačių vestuvinių žiedų modelio. Nuotaka ir jaunikis turi skirti tam pakankamai laiko ir dėmesio, kad romantiškas suvenyras šiltus jausmus keltų daugelį metų.

Graviūros turinį riboja nedidelis plotas, todėl yra verta apsvarstyti, ar pasirinkti žodžius, kurie bus svarbus ir turės svarbią reikšmę. Graviruojamos dažnai yra mėgstamų dainų ar filmų eilutės, taip pat vestuvių data, vardai ar inicialai. Svarbiausia, kad vestuviniuose žieduose paslėptas užrašas būtų ypatingas ir daugelį metų primintų ypatingus ir gražius vestuvių prisiminimus. Todėl verta užrašyti tai, kas drumstomis dienomis privers nusišypsoti ir primins patį artimiausią žmogų.

Graviravimas žiedui suteikia naują atspalvį. Net jei žiedai yra klasikinio stiliaus, graviravimo dėka jie įgyja originalumo. Kalbant apie graviūros kokybę ir ilgaamžiškumą, žinoma, daug kas priklauso nuo medžiagos, iš kurios gaminami žiedai ir pačios graviravimo technikos. Verta ieškoti žiedų gamintojų, tokių kaip auksoisparduotuve.lt, kurie didelį dėmesį skiria gaminių kokybei ir gyvavimo trukmei.

Būna, kad sutuoktiniai apie vestuvių simbolių įprasminimą graviūra pagalvoja tik praėjus kuriam laikui po šventės. Tokiu atveju patogiausias būdas yra kreiptis į juvelyrinių dirbinių saloną, kuriame buvo pagaminti žiedai. Tai yra geriausias variantas, nes ne visi gamintojai sutinka graviruoti kitus įsigytus žiedus.

Anksčiau graviravimas ant papuošalų būdavo atliekamas rankomis, todėl ir šios paslaugos kaina buvo didesnė nei šiandien. Dabar dažniausiai yra naudojamas lazerinis graviravimo metodas, leidžiantis išskirtinai tiksliai bei kruopščiai ant žiedo išgauti norimą tekstą bei simbolius. Kiekvieno vestuvinio žiedo „graviravimo talpa“ priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip šrifto tipas, dydis, simbolių skaičius, taip pat ar graviravimas atliekamas ant išorinio ar ant vidinio žiedo paviršiaus (išorinis yra didesnis nei vidinis) bei tai vyriškas ar moteriškas žiedas. Todėl žiedo pasirinkimas lems, koks ir kokio dydžio tekstas galės būti išgraviruotas.