Lietuvoje egzistuojant nemažai socialiniai atskirčiai, vis daugiau žmonių yra priversti skolintis siekiant išvengti finansinių bėdų. Paskolos iš privačių asmenų dabar kaip niekad yra patrauklios, nes pastebima, kad būtent privatūs paskolų teikėjai gali pasiūlyti mažesnes palūkanas. Jeigu ir jums aktualu kur būtų galima gauti geriausius pasiūlymus skolinimuisi, tai tiesiog vertėtų internete paieškoti privačių pasiūlymų. Tiesa, ekspertai akcentuoja, kad neverta dairytis į tuos privačius kreditorius, kurie nustato neadekvačius reikalavimus, nes tai gali būti ženklas, jog jus bandys apgauti. Ne visais atvejais paskolos iš privačių asmenų gaunamos be nesklandumų – pasitaiko situacijų kuomet žmonės yra apgaudinėjami.

Paskolos iš privačių asmenų neturėtų būti imamos mokant nežmoniškus registracijos mokesčius.

Dabar įprasta, kad daugelis žmonių turi patvirtini savo pateiktas kredito paraiškas simboliniais mokesčiais. Tie mokesčiai siekia nuo vieno cento iki euro. Tačiau, skolinantis iš privačių kreditorių, būna atvejų, jog jie prašo ir kelių ar net keliolikos eurų sumos už kredito paraiškos patvirtinimą ir nagrinėjamą. Jeigu ir jūsų yra reikalaujama sumokėti panašaus dydžio mokestį, tai tiesiog siūloma vengti turėti reikalų su tokiais kreditoriais. Paprasčiausiai, tokie reikalaujami mokesčiai prasilenkia su elementaria logika.

Didelių mokesčių už kredito paraiškos patvirtinimą reikalaujantys kreditoriai dažniausiai nėra linkę skolinti pinigų – jie paima pinigus ir tiesiog pateikia neigiamus atsakymus. Aišku, kalba eina apie sukčius. Jūs galite patys įsitikinti ar iš jūsų paimtas mokestis buvo nustatytas pagrįstai ar ne. Tiesiog jūs galite sužinoti ar kažkas tikrino jūsų kredito istoriją. Jeigu po mokesčio sumokėjimo jums buvo pateiktas neigiamas atsakymas, tai pasitikrinkite kredito istoriją, nes joje turi būti įrašas apie duomenų tikrinimą. Tokiais atvejais galima matyti netgi kas tikrino jūsų duomenis.

Jokios paskolos iš privačių asmenų neturėtų būti imamos užstatant didelės vertės turtą už mažą paskolą.

Jeigu jūs ketinate įkeisti nekilnojamą turtą už kelių šimtų ar tūkstančių eurų paskolą, tai tuomet į privačius kreditorius dairytis turėtumėte tik blogiausiu atveju. Su hipoteka skolina daug specializuotų bendrovių, kurios siūlo ir be galo mažas palūkanas. Jas pirmiausia ir turėtumėte rinktis.