Dairotės į bendroves bei privačius asmenis, kurie galėtų pasiūlyti paminklų gamybos ir montavimo paslaugas geriausiomis kainomis? Paminklai šiuo metu kiekvieno paslaugų teikėjo gaminami pagal skirtingą įkainį. Kainodarą jie nustato pagal kelis kriterijus. Labiausiai jie atsižvelgia į tai, ar klientas pateikia kažkokius išskirtinius reikalavimus. Pavyzdžiui, tie kurie nori ant savo artimo žmogaus kapo pastatyti kažkokį išskirtinį paminklą, turi mokėti daugiau, nes unikalaus dizaino paminklai gaminami ilgiau ir tam reikia daugiau dėmesio. Tačiau tie, kurie kreipiasi dėl standartinių paminklų, išlošia kainos atžvilgiu, nes kuo paprastesnis paminklas, tuo jo kaina bus mažesnė. Jeigu ir jūsų turima pinigų suma nėra milžiniška, tai tuomet ir jums reikėtų dairytis į įprastus standartinius gaminius, nes priešingu atveju už unikalumą teks pakloti nemenką sumą.

Užsakant paminklų gamybos ir montavimo paslaugas, būtina paslaugų teikėjams pateikti detalią informaciją. Tai reiškia, kad tam, jog būtų galima tiksliai įvardinti paslaugų įkainį, bus būtina žinoti ar klientui reikės montavimo paslaugų. Paprasčiausiai, kai kurie klientai užsisako tik gamybos paslaugas, o kai paminklai pagaminami, jie patys juos atsiima ir sumontuoja kapinėse. Tokį variantą galite rinktis ir jūs. Aišku, jeigu jums nėra galimybės atvykti pas gamintoją ir atsiėmus paminklą, jį sumontuoti patiems, tai už montavimo darbus reikės sumokėti papildomą sumą.

Paminklų gamintojai pabrėžia, kad dėl montavimo paslaugų įkainio klientai visuomet įspėjami iš anksto. Jie iš anksto sužinos kokią galutinę kainą teks pakloti. Tačiau, reikėtų paminėti, kad užsakius paslaugas, jokių kitų reikalavimų specialistams pateikti jau nebebus galima. Dėl kažkokių iš anksto nesutartų darbų jums viską teks derinti atskirai.

Kai kuriuose miestuose paminklų kainos yra mažesnės net keliomis dešimtimis procentų, todėl turite nemažai laiko skirti ir gamintojo paieškai. Matote, kad ir tame pačiame Vilniuje kainos nėra vienodos – mieste esančios bendrovės dirba brangiau, o kiek toliau įsikūrę paslaugų teikėjai siūlo žymiai mažesnes paminklų gamybos paslaugas. Taip pat turėkite galvoje, kad dauguma paslaugų teikėjų ne tik gamina paminklus – jie gali atlikti ir kapaviečių tvarkymo darbus.