Lauko terasa – tai gražus bei jaukus kampelis, kuris suteikia individualumo bei išskirtinės atmosferos jausmą. Jį sukuria aplink terasą augančios gėlės bei įmontuoti lauko šviestuvai. Šiame straipsnyje aptarsime kaip įrengti nedidelę lauko terasą, kuri tarnaus ilgus metus.

Tinkamos medžiagos

Prieš pradedant terasos statybas, reikia labai atsakingai apgalvoti kokias medžiagas reikia įsigyti. Kadangi terasa bus atviroje vietoje, nuolat veikiama išorės veiksnių (lietus, sniegas, saulė, vėjas, karštis bei šaltis), reikia išsirinkti atsparias ilgalaikiam atmosferos poveikiui medžiagas.

Kalbant apie sijas, jos turi būti atsparios puvimui bei kuo stipresnės, galima naudoti impregnuotas medienos sijas. Jeigu Jūsų terasa visą laiką bus atviroje vietoje, o žiemos metu nebus uždengta specialia plevele, kuri atlieka apsauginę funkciją, reikia terasos montavimui naudoti tik geriausius tvirtinimo elementus, kurie yra  atsparūs išorės poveikiui.

Išsirinkus tinkamas sijas, galima pereiti prie lentų pasirinkimo. Patikimiausias variantas yra medžio plastiko kompozito lentos (WPC). Tai ilgaamžiškos lentos, kurios pagamintos iš medienos drožlių sumaišytų su plastiku ir yra presuojamos.

Parduotuvėse galima rasti daugybe WPC lentų, kurios viena nuo kitos skiriasi savo kaina bei kokybe. Jeigu norite pasirinkti kokybiškiausią variantą, geriau rinkitės iš tų, kurios pagamintos iš plastiko žaliavos ir kokybiškos pirmos rūšies medienos. Pigesnis ir ne toks kokybiškas variantas yra WPC iš perdirbto plastiko, antrinių žaliavų, su klijais viduje.

Terasos apšvietimas

Norint sukurti išskirtinę atmosferą terasoje ir už jos ribų, galima pasitelkti apšvietimo galią. Lauko šviestuvai – puikus sprendimas šiai problemai spręsti. Iš pradžių reikia apsispręsti kiek pirksite šviestuvų ir koks yra skirtas tam biudžetas.

Sekantis žingsnis yra sugalvoti kokiu būdu ir kur jie bus sumontuoti. Galbūt jie bus pritvirtinti sienose, lubose, tarpusavyje sujungti. Viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos bei bendros koncepcijos, kurią norite sukurti.

Jeigu norite apšviesti terasos grindis, yra rekomenduojama naudotis įleidžiamais šviestuvais, o jeigu tikslas yra apšviesti lauką bei pačią aplinką – geriausia yra pasitelkti LED žibintų pagalbą, kurie labai ryškiai šviečia, yra ekonomiškesni bei turi įvairaus stiliaus, dizaino pasirinkimą.

Svarbiausia nepamirškite, kad tokie šviestuvai turi būti atsparūs vandeniui ir tinkami naudoti įvairiomis lauko sąlygomis. Tuomet galite būti užtikrinti, kad jie tarnaus ilgai ir padės sukurti jaukumo Jūsų lauko terasai.

Aplinka

Kuriant tam tikrą koncepciją, svarbu yra priderinti lauko baldus bei kitus aksesuarus prie terasos. Tai suteiks jai norimo jaukumo. Kai pagrindiniai dalykai jau yra įrengti, apgalvokite tokias detales kaip lauko augalai.

Tai gali būti dekoratyviniai medeliai, gėlės skirtingose vazonuose, taip pat labai populiaru sodinti vijoklius. Pirmame plane turėtų vyrauti mažesni bei subtilesni augalai tokie kaip rožės, kininės visterijos. Antrame gali būti vinvyčiai, kartupklės, veigelės arba kiti vijokliniai augalai.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme kaip įrengti nedidelę lauko terasą, kuri suteiks Jūsų namams jaukumo bei džiugins ilgus dešimtmečius. Kaip pastebėjote, svarbu yra ne tik terasos vidus, bet ir aplinka, kuri sukuria norimos šilumos, tad drąsiai vadovaukitės šiais patarimais norint įrengti dėmesio vertą terasą.