Oro kondicionierius tai procesas, kuriuo pašalinama šiluma ir drėgmė iš užimtos erdvės vidaus, siekiant pagerinti komfortą. Oro kondicionierius galima naudoti tiek buityje, tiek komercinėje aplinkoje. Šis procesas dažniausiai naudojamas norint pasiekti patogesnę interjero aplinką, paprastai žmonėms ir kitiems gyvūnams; tačiau oro kondicionierius taip pat naudojamas vėsinti ir sausinti patalpas, kuriose yra šilumą gaminančių elektroninių prietaisų, tokių kaip kompiuterių serveriai, galios stiprintuvai, o gal tai vietos kuriuose rodomi bei laikomi kai kurie subtilūs gaminiai, pavyzdžiui, meno kūriniai.

Pirmą kartą įsigyti oro kondicionavimo sistemą gali būti sunki užduotis. Toliau pateikiamas trumpas įvairių oro kondicionavimo tipų, naudojančių šilumos energijai perkelti iš vidaus į išorę, aprašymas. Yra ir kitų tipų, paprastai vadinamų aušintuvais, kurie tam pačiam tikslui naudoja vandenį, tačiau šiame vadove aušintuvų neapimsime.

Oro kondicionavimo tipai – tipiniai talpos diapazonai.

Kaip ir daugelio tipų įranga, oro kondicionieriai dažnai skirstomi į grupes, apibūdinamas pagal tinkamumą skirtingiems vartotojams, pavyzdžiui, gyvenamosioms, buitinėms, komercinėms, biuro ir pramonės įmonėms. Šios grupės paprastai nurodo vienetų dydį, galimybes ir tvirtumą, o ne tai, kaip veikia oro kondicionierius.

Oro kondicionavimo tipai – pagrindinės grupės

Oro kondicionieriai priskiriami vienai iš trijų pagrindinių grupių; jie yra arba vieno bloko, vienetai, susidedantys iš vieno bloko (lango, nešiojamo ir pan.), arba jie yra padalintos sistemos, turinčios elementą vidui ir atskirą, bet susietą elementą pastato išorėje, arba yra daugiasluoksnės, jei vienas lauko elementas yra 2 ar daugiau susietų vidinių elementų.
Kokį tipą pasirinkti?
Oro kondicionieriaus pasirinkimo procesą sudaro trys pagrindiniai žingsniai:
1. Išsiaiškinkite, kokio aušinimo pajėgumo jums reikia.
2. Pasirinkite reikalingo įrenginio tipą
3. Prieš pasirinkdami modelį, subalansuokite kitus veiksnius, įskaitant fizinį dydį, funkciją, triukšmą, estetiką ir kainą.
Jei jums reikia pagalbos sprendžiant aušinimo problemą ar renkantis oro kondicionierių, tiesiog paklauskite pas specialistus, kurie pakonsultuos ir išrinks tinkamiausią variantą Jums https://namams24.lt/lt/16-oro-kondicionieriai.