Jeigu pastebėjote, jog jūsų katės kailis mažiau blizga, guvūnas netoks energingas reikalingi papildai arba vitaminai katėms. Papildai katėms dažniausiai  būna kompleksiniai, sudaryti iš kelių skirtingų medžiagų, svarbu, išsirinkti tuos, kurie  konkrečiai reikalingi jūsų gyvūnui, o geriausiai pasitarti su veterinarijos gydytoju. Norint  išlaikyti gyvūno svorį, reikia ieškoti papildų, kuriuose yra D, E, biotino, jodo, mangano, seleno. Vitaminai katėms pravers ne tik jaunikliams, bet ir vyresnio amžiaus gyvūnams. Jaunų kačių augimui ir vystymuisi būtini vitaminai A, D, E, biotinas, geležis, manganas, kalcis, fosforas, kalis, Omega-3 riebalų rūgštys. Augintinio imunitetui stiprinti svarbūs: A, D, E, B6, selenas, cinkas. gyvūnas gaudamas jam  reikalingų vitamiinų bus atsparus įvairioms ligoms, kailis blizgės.

Ką turėtų žinoti katės šeimininkas?

Katės šeimininkas turėtų žinoti, kad svarbiausia šiam gyvūnui subalansuota, sveika  mityba ir tinkamas porcijos dydis, kad nesijaustų alkanas  ir nepersiėstų. Katė iš prigimties- plėšrus  mėsėdis gyvūnas, pati sau medžiojanti maistą, todėl gyvendama namuose turėtų gauti jos poreikius atitinkančio maisto. Pagrindinį mitybos racioną turėtų sudaryti baltymai, riebalai, angliavandeniai ir vitaminai, taip pat būtinas vanduo. Šlapias maistas savo sudėtyje turi daug vandens, todėl yra tinkamesnis, negu sausas. Katėms nerekomenduojama duoti pieno, nes jų organizmas sunkiai virškina laktozę, gyvenančioms namuose į mitybos racioną būtina įtraukti žolės, dėl kurios lengviau pasišalina skrandyje susikaupę plaukų gumulėliai.

Kokių priemonių reikia kačių švarai palaikyti?

Specializuotose gyvūnų parduotuvėse, veterinarijos vaistinėse rasite specialaus joms skirto sauso šampūno, kuris padės pašalinti iš kailio riebalų perteklių, specialias žirklutės nagams patrumpinti, šukas, minkštos vatelės valyti ausims, akims. Katės, kurios mėgsta maudytis retkarčiais  galima  panardinti į vandenį, tačiau reikia saugoti akis ir ausis, per prievartą į vandenį grūsti nereikia. Išmaudytą gyvūną kruopščiai iššukuoti, jeigu katė ilgaplaukė tai tuo pat metu džiovinti. Smėlio dėžė, kurioje ji atlieka gamtinius reikalus, kasdien turi būti valoma ir gyvūnėlis pratinamas nuo pat mažens.