Slidinėjimo akiniai yra bene svarbiausias aksesuaras slidininko įrangoje slidinėjant ne tik Aplėse. Pripažinkite, jei nematote, kur einate, slidinėti su slidėmis bus sunku ir nesaugu. Dauguma slidininkų dažnai net nesusimąsto, kokį pranašumą trasoje suteikia gera slidinėjimo optika ir kaip pagerina slidinėjimą dienos metu. Išsami informacija ir patarimai Bikko puslapyje.

Akinių rėmai dažniausiai gaminami iš plastiko, nailono ar metalo lydinių. Akinių rėmas turėtų būti kuo tvirtesnis, lengvesnis ir neslidus.

Slidinėjimo kaukė apsaugo visą veido viršų nuo atsitiktinių šakų smūgių ir dengia akis nuo sniego ar ledo drožlių, kurios gali patekti leidžiantis nuo kalnų. Nukritus ant šlaito, kaukė neleis susižeisti į slidžių ar snieglentės kraštus ar apledėjusio sniego.

Taipogi sniegas ir ledas kalnuose labai iškraipo reljefo matymą, ypač esant blogoms apšvietimo sąlygoms, dėl to slidininkas negali greitai reaguoti į kai kurias kliūtis – sniego sankaupas ir poslinkius. Todėl slidinėjimo kaukė turi kokybiškai pagerinti vizualinį šlaitų suvokimą.

Slidinėjimo kaukės pasirinkimas priklauso nuo trijų pagrindinių dalykų:

Pasirinkite tinkamos spalvos ir atspalvio objektyvą. Viskas priklauso, kaip saulėti ar debesuoti jūsų mėgstamiausi slidinėjimo kurortai. Jūsų užduotis yra pasirinkti optimalų filtrą, kurio atspalvis derins spalvų perteikimą, kontrastą, suvokimo gylį ir išvengs akių nuovargio numatomomis oro sąlygomis.

Pasirinkite modelį, kuris tinka jūsų formai. Jis turėtų gulėti sandariai, be jokių tarpų, pro kuriuos po juo galėtų pūsti vėjas ar sniegas. Svarbu, kad kaukė nespaustų skruostikaulių, taip pat netrukdytų laisvai kvėpuoti per nosį.
Patikrinkite kaukės ir šalmo derinį. Laisvas tvirtumas tarp šalmo ir kaukės suteiks jums labai nemalonių pojūčių slidinėjant greitai arba slidinėjant šaltu oru.

Dažnai objektyvas rasoja todėl patartina rinktis slidinėjimo akinius su ventiliacijos skylėmis. Tai pagerins matomumą.