Žvelgiant į šiuolaikinius biurus, kartais gali trumpam suabejoti ir ne iškart suvokti, kur iš tiesų esi. Moderni aplinka ir profesionalus išskirtinumu alsuojantis dizainas nuteikia išties maloniai ir džiugina akis. O senojo „kirpimo“ biurai jau sparčiai keliauja užmarštin.

Norėdami neatsilikti nuo naujovių, verslo atstovai atnaujina ne tik savo programinę įrangą, bet ir biuro interjerą. Inovacijomis besidomintys verslai naujoves noriai perkelia ir darbinę aplinką, kadangi supranta, kad tai turi tiesiogės įtakos darbuotojų produktyvumui. Todėl seni ir nepatogūs baldai, bent jau tarp šiuolaikinėmis tendencijomis besidominčių verslų, vis labiau tampa atgyvena ir matomi vis rečiau.

Tobulėjant programinėms įmonių sistemoms bei skaitmenizuojant procesus, gremėzdiškos ir talpios dokumentų spintos tapo tiesiog nebeaktualios. Todėl šiuolaikiniuose biuruose matome funkcionalius ir itin praktiškus baldus. Šiuo metu daugiausiai investuojama į jų kokybę ir prekinę išvaizdą. Dominuoja funkcionalios, kokybiškos, konkrečiai paskirčiai pritaikomos biuro spintos. O spintos, skirtos dokumentams, dažnai yra kompaktiškos, statomos kuo arčiau darbuotojo darbo vietos, kuriam ji yra reikalinga.

Neretai šiuolaikiniai biurai pasižymi erdviomis vientisomis patalpomis, todėl tokios spintos suteikia šiek tiek privatumo ir minimalistiškai atskiria erdves. Jos gali būti su atviromis lentynomis arba skirtingo tipo – varstomomis arba stumdomomis durimis. Priklausomai nuo poreikių ir interjero išplanavimo šios galimybės leidžia pasiekti maksimalaus funkcionalumo.

Jeigu spinta stovi šalia darbo stalo ar darbuotojui už nugaros, geriausia rinktis spintas su stumdomomis durimis. Tokia spinta neužima daug vietos ir atrodo itin estetiškai, o derančiomis baldinėmis plokštėmis sukuriamas interjero vientisumas. Esant poreikiui, spintos gali būti su ratukas, kad nesudėtingai būtų galima keisti jos vietą ir patogiai perplanuoti erdves. Tai ypatingai pasiteisina tai atvejais, kuomet vykdoma darbo vietų plėtra.