Vien iš pavadinimo galime spręsti, kad tai programa, kuri gali sunaikinti mūsų turimą informaciją ar perduoti kitiems asmenims, kurie siekia kažkokios naudos. Tokiomis programomis galime netekti ne tik savo duomenų, tačiau ir jomis pasinaudojus galima išsiaiškinti konfidencialias informacijas tokias kaip slaptažodžiai, banko kortelių duomenys, kiti svarbūs prisijungimai. Tokių programų pagalba yra užfiksuojami jūsų klavišų paspaudimai, kurie atseka, kokius duomenis suvedėte. Tokios programos, neišvengiamai mažina kompiuterio našumą.

Šiai dienai šnipinėjimo programos yra labai paklausios, kadangi gyvename tokiais laikais, kai viskas tampa su kiekviena diena vis labiau kompiuterizuota. Visus savo duomenis saugome kompiuteriuose ar panašiuose prietaisuose. Vykdome per juos pirkimus, saugome kompiuteryje įvairius slaptažodžius, nuo begalės programų ir nepagalvojame, kad toks komfortiškas ir patogus būdas, turi ir savų minusų, tokių kaip šnipinėjimo programos, kurios gali padaryti didelės žalos. Plačiau apie šnipinėjimo programas galite paskaityti internetiniuose puslapiuose.

Kaip apsisaugoti nuo šnipinėjimo programos? Kiekvieną kartą, kai naudojate savo įrenginius, turite įvertinti galimybę, kad jūsų įrenginys gali susidurti su rimta kenkėjiška programa. Svarbu suprasti, kaip blokuoti šnipinėjimo programas naršant internete, išvalant gautuosius ir ne tik laiškus ar internetinius paspaudimus. Nors šnipinėjimo programos yra viena iš labiausiai paplitusių kenkėjiškų programų rūšių, kurios gali užkrėsti jūsų įrenginį, vadovaudamiesi šiais patarimais galite apsisaugoti. Naudokite apsaugai skirtą programinę įrangą. Atnaujinkite savo sistemą. Būtinai atnaujinkite savo naršyklę ir įrenginį. Atkreipkite dėmesį į atsisiuntimus. Atsisiųskite turinį iš failų bendrinimo svetainių, būkite atsargūs. Šnipinėjimo ir kenkėjiškos programos dažnai slepiasi šiuose atsisiuntimuose. Venkite iššokančių langų. Kad ir kaip atrodytu įdomu, nepasirinkite ekrane rodomų iššokančiųjų langų. Taip pat galite įdiegti iššokančiųjų langų blokavimą, kad dirbant su įrenginiu, jie jums netrukdytų. Stebėkite savo el. paštą. Neatsisiųskite dokumentų iš el. laiškų, kurių neatpažįstate.