Pagrindinis plaukų priežiūros dalykas yra tinkamo šampūno pasirinkimas plaukams. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti, kaip teisingai juo naudotis. Aptarkime, kaip pasiekti geriausią rezultatą naudojantis šampūnu.

Geras šampūnas yra tas, kuris tinka jūsų plaukų tipui. Sausiems plaukams pasirinkite drėkinamąsias priemones, dažytiems plaukams apsaugančias priemones, o plaukams, kuriems trūksta apimties, labiausiai tinka tūrinės priemonės: https://www.groziui.lt/kirpykloms/plaukams/sampunai

Taip pat būtina, kad šampūnas atitiktų jūsų įpročius. Plauti plaukus galite kiekvieną dieną, bet tik tuo atveju, jei naudojate švelnų šampūną.

Būtina atkreipti dėmesį į šampūno sudėtį. Šampūnuose, kuriuose nėra silikono, padeda ilgiau išlaikyti plaukus sveikus. Valomojoje bazėje yra lengvos putos, švelniai prižiūrinčios galvos odą, tačiau turinčios stiprų valomąjį poveikį.

Šampūną reikia tepti ant drėgnų plaukų, geriausia sudrėkinti šiltu vandeniu. Supilkite šampūną į ranką ir tolygiai paskirstykite per plaukus. Jei plaukus plaunate kiekvieną dieną, šampūną galite sumaišyti su vandeniu. Taip išvengsite riebių šaknų poveikio. Tada, įpylę vandens, išplakite šampūną ir lengvai masažuokite galvos odą. Palikite šampūną 2-3 minutėms, tada kruopščiai nuplaukite, pradedant nuo šaknų iki pat galiukų.

Plaukus skalauti rekomenduojama šaltu arba šiltu vandeniu. Tokiu būdu plaukų žvyneliai užsidarys, o plaukų pluoštas išsilygins. Ši procedūra suteiks plaukams dar daugiau natūralaus blizgesio, o linkusių riebaluotis plaukų savininkams taip padės sumažinti galvos odos riebalinių liaukų veiklą.

Po šampūno nereikia trinti plaukų rankšluosčiu. Šlapi plaukai yra labiau pažeidžiami nei sausi. Geriau ištrinkite plaukus arba švelniai suvyniokite juos į sausą rankšluostį.

Dėl tos pačios priežasties neturėtumėte iš karto sušukuoti plaukų ar nusausinti plaukų džiovintuvu. Būtinai rinkitės šukas, kurios nepakenks šlapiems plaukams!
Plaukus plauti dažniau ir kruopščiau rekomenduojama tiems, kurie nuolat naudoja stiliaus priemones arba aktyviai sportuoja.