Odiniai baldai tokie kaip sofos ar foteliai – prabangą ir patogumą menantys interjero elementai.

Tiesa, jei esate tokio baldų komplekto savininkai, ko gero puikiai žinote, jog norint išlaikyti puikų tokių baldų įvaizdį reikia juos laikas nuo laiko prižiūrėti. Sakoma, jog su metais naudoti odiniai baldai atrodo tik įspūdingiau, svarbiausia – neapleisti jų priežiūros.

Į tai įeina ne tik odos apvalymas sausu audiniu, tačiau ir specialaus kremo naudojimas, suteikiantis odai reikiamos drėgmės ir leidžiantis išlikti minkštai.

Vis dėl to, kai kurie žmonės arba išvis nežino, jog odinius baldus reikia prižiūrėti, arba žino, jog tai reikia daryti, tačiau neturi supratimo kaip.

Šiame straipsnyje – keletas patarimų apie tai kaip valyti ir prižiūrėti odinis baldus.

Tinkamai pasiruoškite valymo produktus

Jums reikės šių produktų:

  • Balno muilas (tinka ir paprastas skystas)
  • Vanduo
  • Kremo odiniams paviršiams valyti
  • Minkšto audinys
  • Trinamas alkoholis
  • Vatos tamponėlis

Pradėkite nuo vandens ir muilo

Pasiruoškite indą su šiltu muiluotu vandeniu ir tinkamai jame sudrėkinkite audeklą su kuriuo valysite baldą. Demėms ar įvairiems tepimams tinka bet koks skystas muilas, tačiau galite panaudoti ir specialiai odai naudojamą balno muilą.

Jei ant sofos ar fotelio galima rasti tamsesnių dėmių, tuomet čia jau prireiks spirito. Paimkite vatos gabalėlį. Pilkite spiritą tiesiai ant dėmės ir trinkite tol kol dėmė bus išvalyta. Žinoma, valykite kruopščiai, taip, kad dėmė neįsigertų į dar daugiau baldo vietų.

Tinkamai išdžiovinkite baldą

Kitas dalykas ką svarbu padaryti baigius valymo darbus – tinkamas baldo išdžiovinimas. Užuot palikus džiūti sudrėkusią odą, tinkamą ją išdžiovinkite sausu audiniu ir jokiu būdu nepalikite šlapių klodų.

Geriausiems rezultatams, ekspertai pataria palikti baldą nenaudojamą per naktį, tokiu būdu nebus rizikos ir vėl baldą ištepti iki kol jis spės tinkamai išdžiūti.

Sutepkite odiniu paviršių kremu

Ko gero pagrindinė priežastis dėl ko odiniai baldai neprižiūrimi praranda savo žavesį yra pačios medžiagos išdžiuvimas. Kaip žinia, baldų, visai kaip ir mūsų odai yra reikalingi drėkinantys kremai, o šią problemą puikiai išsprendžia odinių paviršių kremas.

Ištepkite baldą, kiek palaukite, na o vėliau ištrinkite jo paviršių audiniu, jeigu norite išgauti žavingą blizgį. Tokiu būdu jūs sėkmingai sudrėkinsite odą ir atgaivinsite ją tolesniam gyvenimui.

Pabaigai

Ko gero sutiktų daug kas, jog odiniai baldai – tikra prabangos prekė. Tiesa, kad ja būtų galima džiaugtis dar daugelį metų, laikas nuo laikos reikėtų juos tinkamai prižiūrėti. Jokiu būdu negalima palikti dėmių ir žinoma, palikti išdžiuvusios odos, kuri ilgainiui praras savo žavesį.

Jei tinkamai savo baldus valysite ir drėkinsite, garantuosime, jog kuomet baldai sens, jie atrodys tik dar žavingiau ir pagyvins atmosferą.

Straipsnis paruoštas remiantis informacija gauta iš baldaiska.lt