Yra keli pagrindiniai būdai, kurių dėka galima ištiesinti kreivus dantis – tai breketai, reteineriai, kapos bei dantų plokštelė. Specialistai teigia, kad efektyviausias būdas yra tiesinimas breketais.

Ortodontinis gydymas Vilniuje, Kaune bei kituose miestuose padeda žmonėms tiesinimo priemonių pagalba turėti gražią šypseną bei džiaugtis ją ilgus metus. Šiame straipsnyje aptarsime visiems pažįstamą bei efektyvų tiesinimo būdą- tiesinimas breketais.

Breketai

Breketai – tai nenuimamas ortodontinis aparatas, kuris yra tvirtinamas ant dantų paviršiaus. Ši metalinė arba keraminė konstrukcija turi tarsi mažas sagutes, į kurias yra įkišama viela. Gydymo metu ji yra vis stipriau patempiama, atsiranda spaudimas tarp dantų ir taip jie yra po truputi tiesinami. Tokiu būdu galima net sutvarkyti netaisyklingą sąkandį.

Kalbant apie gydymo laiką tai gali užtrukti nuo pusantrų iki penkerių metų, o kartais net ir ilgiau. Vaikščioti į vizitą pas odontologą reikia kas pusantro mėnesio, tuo momentu yra patempiama viela. Taip pat reikia paminėti, kad breketai skirstomi į tris tipus: išoriniai, vidiniai ir beligatūriniai.

Išoriniai breketai

Breketai – tai nenuimamas aparatas, kuris yra tvirtinamas ant dantų skuostinių, sujungiant visus dantis su viela iš išorės, tad jie yra matomi. Nors toks tiesinimo būdas neatrodo estetiškai, bet užtat geriausiai visiems žinomas bei efektyviausias.

Jis yra skirstomas į du tipus tai – naujosios kartos, kurie yra ne tokie masyvūs, daromi iš keletą metalų lydinių ir senosios kartos, kurie yra saugesni, nes negadina dantų emalio.

Dažniausiai tokios konstrukcijos yra gaminamos iš metalo arba keramikos, tad yra ypatingai tvirtos bei negali sulūžti. Metaliniai breketai atrodo masyvesni, labiau pastebimi, o keraminiai estetiškesni, kadangi medžiaga yra panašesne į dantų spalvą, sukelia mažiau trinties, o kartais gydymas užtrunka trumpiau negu tiesinant dantis su metaliniais breketais.

Vidiniai breketai

Vidiniai breketai – tai taip pat nenuimama konstrukcija, kuri yra tvirtinama prie vidinių dantų paviršių. Tokie breketai yra itin ploni bei plokšti. Kadangi jie yra gaminami iš skaidrios medžiagos, tad yra beveik nematomi.

Gamybai naudojami specialus lydiniai, kurie sukuria breketų sistemą ypač ploną, tad jie pasižymi savo patogumu, kadangi idealiai priglunda prie vidinio dantų paviršiaus.

Tai geras pasirinkimas tiems žmonėms, kurie yra susirūpinę savo estetinio grožio palaikymu ir nenori nešioti masyvios breketų išorinės konstrukcijos. Palyginus su išoriniai breketais, šis variantas turi labai didelį pranašumą, kadangi negadina estetinio vaizdo.

Tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nuolat turi atrodyti puikiai, dalyvauti svarbiuose susitikimuose, taip pat televizijos žvaigždėms bei visiems kitiems, kurie nesiryžta nešioti išorinių breketų. Kiti žmonės net neįtars, kad Jus juos nešiojate.

Beligatūriniai breketai

Dar vienas iš pasirinkimų yra beligatūriniai breketai, kurie gaminami iš metalo arba būna skaidrūs.  Tai vienas iš moderniausių breketų modelių, kadangi savyje turi lanko fiksavimo mechanizmą, kuomet specialūs užraktai, ortodontinė viela ir atskiri breketai susijungia į vientisą lanką. Šis būdas pasižymi tuo, kad greičiau ištiesina dantis bei yra komfortiškesnis.

Prieš nusprendžiant tiesintis dantis tokiu būdu reikia būtinai pasikonsultuoti su ortodontu, kadangi šis būdas tinka ne visiems.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme visus breketo tipus, kurie turi savo privalumų bei ypatybių. Kiekvienas žmogus, norintis ištiesinti dantis tokiu būdu, gali pasirinkti sau tinkamiausią tipą pagal tam tikrus kriterijus. Ištiesinus dantis efektyviausiu būdu, galėsite džiaugtis gražia šypsena, o nerimas ir kompleksai bus seniai praeityje.

Daugiau apie procedūras – dentes.lt