Neatsižvelgiant į siuntimo tipą, siuntinys nukeliaus kelią, kurį schematiškai galima pavaizduoti taip: siuntinio gavimas – rūšiavimas – muitinės formalumai – eksportas.

Lygiai taip pat, bet atvirkščiai, jis juda per šalį gavėją: importas – muitinės formalumai – rūšiavimas – pristatymas.
Kartais, atsižvelgiant į pašto paslaugų krūvį ir įvairius išorinius veiksnius, ši schema šiek tiek keičiasi. Jame gali atsirasti tranzitiniai miestai ar net šalys. Svarbu suprasti, kad didelės pašto įmonės elgesio nuspėti tiesiog neįmanoma, viskas priklauso nuo jų pačių logistikos sprendimų. Todėl nenustebkite, jei siuntinys, nukreiptas į Kauną, pirmiausia atvyks į Vilnių, o siuntinys į Angliją skris per Latviją.

Susidūrus su tokia situacija, nereikia panikuoti, kad siuntinys buvo išsiųstas į netinkamą vietą, tiesą sakant, tai yra įprastas tranzitas.

Pagrindinis ir vienintelis elementas, leidžiantis suprasti, kur šiuo metu yra siuntinys, yra pašto identifikatorius, paprastiems žmonėms – sekimo numeris.

Bet kuris vartotojas bent kartą naudojęsi pašto paslaugomis, žino, kas yra sekimas. Tačiau sekimo numeris nėra tik atsitiktinis raidžių ir skaičių derinys. Informacija šifruojama kiekviename iš jų.
Siuntiniui numeris priskiriamas automatiškai ir jis taip pat automatiškai pridedamas prie klientams siunčiamo pranešimo. Neturėtumėte pradėti iškart stebėti stebėjimo numerio, nes informacija svetainėje atnaujinama tik po kurio laiko, tai gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų.

Sunkiausias laikas siunčiant tarptautinius siuntinius yra Naujieji Metai ir Kalėdų šventės. Siunčiant siuntinį nuo gruodžio pradžios iki sausio vidurio, jūs negalite būti tikri dėl pristatymo laiko.

Palankiausias siuntų siuntimo sezonas yra vasara, kai pašto apkrova yra minimali. Būtent šiuo laikotarpiu galima daugiau ar mažiau tiksliai suskaičiuoti tikslias datas, kurias vietinėms pašto tarnyboms kartais pavyksta net sutrumpinti.
Lengviausias būdas stebėti paketą yra apsilankyti asmeninėje paskyroje mūsų svetainėje https://www.siusk24.lt/terms_couriers_pages/siuntu-sekimas.