Difuzinė plėvelė – tai speciali medžiaga, skirta statyboms, apsauganti pastatą nuo drėgmės ir vėjo. Straipsnyje aptarsime difuzinių plėvelių charakteristikas, tipus, veikimo principus bei aprašysime detalų montavimo procesą.

Charakteristika

Difuzinė membrana – tai hidroizoliacinė ruloninė medžiaga, naudojama išorės darbams. Ji turi vienpusį drėgmės pralaidumą, kuriuo dėka iš apšiltinimo sluoksnio pašalinami garai, susidarantys dėl temperatūrų skirtumo ir padidėjusios drėgmės.

Plėvelė gali būti tokiu tipų:

 1. pralaidi,
 2. pusiau pralaidi,
 3. difuzinė,
 4. super difuzinė,
 5. garus izoliuojanti plėvelė.

Dar viena difuzinių plėvelių kategorija yra specialiosios membranos, kurios turi ir hidrobarjero, ir apšiltinimo medžiagos savybių. Tokia folija yra padengta membrana, kuri padeda stogui ne taip stipriai įkaisti per didelius karščius, o esant šaltam sezonui ji yra naudinga, kadangi palaiko temperatūrą ventiliavimo tarpelyje, kuriuo išgarinamas kondensatas.

Svarbu pabrėžti, kad paprastas polietilenas negali tapti difuzinės plėvelės pakaitalu, kadangi polietileno plėvelė nors ir nepraleis drėgmės, tačiau neišleis drėgmės iš apšiltinimo medžiagos ir ją gadins. Susikaupę garai sušlapins vatą, kurios jau neišeis atkurti.  Tad matome, kad difuzinės plėvelės pasirinkimas yra tikrai daug praktiškesnis negu kiti variantai.

Taip pat reikia paminėti, kad difuzinės plėvelės audinys yra tarsi kapiliarinis siurblys, sudarytas iš pašiaušto sluoksnio, kuris surenka drėgmę ir ją perduoda į perforuotas skylutes ir lygaus polietileno sluoksnio su perforacija. Jame renkasi nuo apšiltinimo medžiagos pašalinama drėgmė.

Viena iš svarbiausių savybių yra vandens garų pralaidumas. Pagal šį rodiklį membranos skirstomos į tris kategorijas:

 1. Mažos difuzijos – praleidžia iki 300 mg/m2 per 24 valandas. Toks audinys tinka sausoms patalpoms ir vidinėms pertvaroms.
 2. Vidutinės difuzijos – praleidžia nuo 300 iki 1000 mg/m2 per 24 valandas. Tokios membranos tinka beveik visais atvejais vidutiniame klimate.
 3. Didelės difuzijos – daugiau nei 1000 mg/m2 per 24 valandas. Naudojama, esant storam apšiltinimo medžiagos sluoksniui, nepalankaus klimato rajonuose, kur yra didelis drėgmės skirtumas.

Veikimas

Tokios plėvelės praleidžia atitinkamą drėgmės kiekį viena kryptimi nuo apšiltinimo. Vėliau ji koncentruoja drėgmę kitoje pusėje, nuo kurios drėgmė nubėga ar išgaruoja. Plėvelės juostos pusės yra žymimos vienodu būdu – piešinys, logotipas, skirtinga spalva. Jeigu membrana bus sumontuota klaidingai, t.y. ne ta puse, apšiltinimo medžiaga sudrėks per keletą savaičių.

Difuzinės plėvelės montavimas

 1. Difuzinė plėvelė yra paruošiama darbui, prieš tai būtina įsitikinti, kad ji yra reikiamo dydžio ir nebus per maža.
 2. Plėvelė yra priglaudžiama prie gegnių ar statramsčių.
 3. Tarp hidrobarjero ir stogo ar sienos apdailos medžiagos turi būti paliekamas 15-50 mm pločio ventiliacinis tarpelis.
 4. Prispaudimo sijomis suformuotas kanalas turi būti laisvas nuo sofito iki kraigo pradinės grindjuostės iki sofito.
 5. Jeigu naudojami grebėstai, juose turi būti palikti tarpai, kad vėdinimo kanalai tarpusavyje susijungtų.
 6. Hidrobarjero audinio juostas tarpusavyje būtina gerai suklijuoti, kraštus užleidžiant 50-100 mm. Kraštinis sujungimas su grebėstu taip pat yra priklijuojamas.

Kai visi šie darbai yra tinkamai atlikti, tada galima būti užtikrintam, kad tokia difuzinė plėvelė tarnaus labai daug metų ir bus patvari. Stogas ar kita dalis bus tinkamai apšiltinti, tad drėgmės ir šilumos balansas išliks tinkamas.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme difuzinių plėvelių charakteristikas, ypatybes bei montavimo principą. Šie patarimai padės Jums be vargo susitvarkyti su difuzinės plėvelės montavimu ir padės Jūsų namams išsaugoti šilumos balansą.