Kol nesusiduriame tiesiogiai, net neįsivaizduojame, kad išsirinkti židinį gali būti taip sudėtinga. Iš tiesų, rinkoje galima rasti daugybę pardavėjų siūlančių savo parduodamus gaminius, o jų dar didesnė gausybė. Tai kaip išsirinkti tai, kas reikalinga būtent jūsų namams?

Visų pirma, tikriausiai reikėtų pradėti nuo šiam pirkiniui suplanuoto biudžeto. Kai tai nusistatysite, tai suteiks bent kiek aiškumo, į ką reikėtų orientuotis. Tačiau neatsipalaiduokite, pats smagumas dabar dar tik prasidės! Imant naršyti ir ieškoti informacijos, galima pamanyti, kad savarankiškai išsirinkti neįmanoma. Tačiau niekas ir nesakė, kad bus paprasta.

Taigi, renkantis židinį savo namams, labai svarbu žinoti, kokią funkciją jis atliks. Kaip žinia, dažniausiai židinys statomas kaip papildomas šilumos šaltinis, dėl jaukumo ir bendro namų interjero. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet židinys yra ir pagrindinis šilumos šaltinis. Nuo čia ir pradeda viskas aiškėti.

Židiniai gali būti plieniniai arba ketaus. Pastarieji yra itin patvarūs, ilgaamžiški ir atsparūs temperatūrų skirtumui. Todėl šie židiniai gali būti naudojami kaip nuolatinė šildymo sistema, ilgai išlaiko šilumą ir išskiria ją per visą korpusą. Tačiau turi ir keletą trūkumų – nėra tokie išvaizdūs, mažesnis dizaino pasirinkimas.

Tuo tarpu plieniniai židinių įvairovė kur kas platesnė, židinio ugniakurai gaminami iš plieno lakštų ir žymiai dailesnės išvaizdos nei ketiniai. Tačiau šio tipo židiniai yra labiau skirti nenuolatiniam šildymui. Jų korpusas nekaista, todėl galima statyti arti baldų ar sienos.

Pasirinkus židinį su šilumokaičiu, jį galima jungti prie bendros šildymo sistemos. Žinoma tokių židinių kaina yra kiek aukštesnė nei paprastų, tačiau visuomet svarbu atkreipti dėmesį ir į gamintoją. Židinys – ilgalaikė investicija, o tinkamai pasirinkus, jis gali tarnauti net iki 20 metų.