Bet kuriame amžiuje svetainės interjeras visada buvo svarbi kasdienio gyvenimo dalis. Tiek funkcionaliai, tiek estetiškai. Ir šiandien niekas nepasikeitė, o atvirkščiai – net tapo svarbiau nei bet kada.

Dauguma žmonių stengiasi savo namuose įsirengti patogiausią vietą – svetainę. Kartais šoniniai staliukai priešais sofą tampa svetainės centru. Tai, žinoma, gali būti perdėta, tačiau faktas, kad kavos staliukas yra svarbi svetainės interjero dalis, yra faktas.

Jei manote, kad kavos staliukai yra monotoniški, labai klystate. Kavos staliukai būna įvairių tipų, stilių ir funkcionalumo laipsnių. Prieš pirkdami kavos staliuką, turite nuspręsti, ką norite pamatyti savo namuose.

O tai, kas darniai įsilies į jūsų natūralią kasdienybę, pabrėžiant interjero išskirtinumą. Juk jūsų namai yra tiesioginis jūsų paties atspindys.

Kavos staliukų tipai

Pažvelkime į kavos staliukų tipus.

Mini pietų stalas

Išoriškai jis labai panašus į klasikinį valgomojo stalą su keturiomis arba viena centrine koja. Stalviršiai yra stačiakampio arba ovalo formos. Šis kavos ir valgomojo stalas idealiai tinka klasikiniam stiliui.

Susukamas naktinis staliukas ar sofos staliukas labai patogus tiems, kurie mėgsta valgyti gulėdami ant sofos. Stalo pagrindas lengvai pereina po sofos apačia. O stalviršis kabo virš sofos kaip padėklas. Kaip jau supratote, šis kavos staliukas yra apverstos „P“ formos.

Kavos staliuko komplektas

Kavos staliukai, vienas už kitą mažesni, patogiai surenkami pagal lėlių lizdo principą. Tai patogu ir kompaniją subūrusiems suaugusiems, ir prie patogaus dydžio stalo pietaujantiems vaikams.

Klasikinis kavos staliukas

Kavos staliukas sukurtas pagal paskirtį. Patogu laikyti žurnalus, laikraščius. Mėgstamiausios knygos taip pat ras sau vietą. Dažnai yra stalčių, skirtų sąsiuviniams ir rašikliams laikyti. Šie kavos staliukai puikiai tinka biure.

Kavos staliuko transformatorius

Labai dažnas dėl savo funkcionalumo. Lengvais judesiais iš kavos virsta vakariene. Labai patogu mažiems butams.

Kavos staliukas – vitrina

Tiesą sakant, tai yra didelė dėžutė su kojelėmis, o glazūruotas stalviršis veikia kaip dangtis. Viduje galite įdėti dekoratyvinius papuošalus ar giminaičių ir draugų nuotraukas. Daugelis jų užpildyti smėliu, kriauklėmis ir akmenimis, atvežtais iš jūros. Tai puikus būdas išsaugoti malonius prisiminimus.

Dekoratyvinis kavos staliukas

Tarnauja kaip savarankiška interjero puošmena. Dažnai naudojamas kaip gėlių ir nuotraukų rėmelių stovas.

Kaip pasirinkti kavos stalo aukštį?

Viskas atrodo aišku. Kalbant apie kavos staliuko aukštį, šiandien šie kriterijai neturi aiškios sistemos. Pagal aukštį ir dydį šiandien galite rinktis absoliučiai bet kokį kavos staliuką. Kavos staliuko aukščio pasirinkimas priklauso nuo jo naudojimo patogumo.

Jei planuojate ant jo dėti tik žurnalus, televizoriaus pultelį ir porą puodelių kavos ar picos, aukštis gali būti net mažesnis nei 40 cm.

Jei planuojama periodiškai patiekti vakarienę ant kavos staliuko arba reguliariai dirbti nešiojamuoju kompiuteriu, patogesnis aukštis bus 50–60 cm ar daugiau.

Nakties staliuko aukštis jau gali būti 70-80 cm.

Kaip pasirinkti kavos stalo stilių?

Kalbant apie stilius, šiandien taip pat galite pasirinkti tai, ko geidžia širdis.

Paprastai kavos staliuko stiliaus pasirinkimas gana griežtai padiktuoja kambario, kuriame planuojama jį naudoti, stilių. Klasicizmas, kaimiškas, aukštosios technologijos, minimalizmas – išsirinkti kavos staliuką bet kuriame iš jų labai paprasta.

Vienas stalas ar grupė?

Dabartinis sprendimas yra to paties stiliaus mini lentelių grupė. Tačiau toks žingsnis ne visada bus patogus ir tinkamas.

Kaip planuojate naudoti baldus?

Vaikai žais prie stalo, planuojate čia rengti arbatos vakarėlius, dekoruosite paviršių dekoratyvine kompozicija? Atsakydami sau į šiuos klausimus, greitai apsispręsite dėl baldų modelio, dydžio, medžiagų.

Kokios tendencijos jus labiausiai traukia?

Atsigręžus į dabartines rekomendacijas atsiras galimybė atnaujinti situaciją, padaryti ją modernesnę.

Kokie dar niuansai jums svarbūs renkantis?

Priklausomai nuo asmeninių pageidavimų, renkantis kavos staliuką gali būti atsižvelgta į dar keletą dalykų.

Kai kurios galimos parinktys:

  • stalo aukštis (pavyzdžiui, laisvam roboto dulkių siurblio judėjimui, galimybė
  • patogiai įsitaisyti ar stumti grindų pufus po baldais);
  • galimybė papildomai sandėliuoti (dėžės, lentynos);
  • baldų galimybė transformuotis;
  • garsą sugeriančios medžiagos (pagerinti patalpos akustines charakteristikas).

Pabaigai

Visi stiliai, tipai ir formos pateikiami jūsų dėmesiui svetainėje minimalist-store.com. Čia rasite tai, ko ieškojote. Apsipirkti mūsų internetinėje parduotuvėje paprasta, ir jums nereikės ilgai laukti, kol kavos staliukas bus pristatytas į namus.

Šaltinis: minimalist-store.com