Iš policijos fiksuojamų įvykių suvestinės galima manyti, kad šiuo metu ilgapirščiai savo „darbą“ dirba itin atsakingai. Regis, jiems nėra svarbus nei paros metas, nei tai, kad teritorija yra apjuosta aukšta tvora, negąsdina ir vaizdą fiksuojančios stebėjimo kameros.

Taigi, dažnai kyla klausimų, kaip dar galima apsaugoti savo namų teritoriją ir joje esančius vertingus daiktus bei automobilius. Nors šimtu procentų užtikrinančių priemonių tikriausiai nėra, tačiau sakoma, kad daryti kažką geriau nei nieko nedaryti. O kuo modernesni sprendimai įgyvendinami, tuo didesnė tikimybė, kad jie pateisins jūsų lūkesčius.

Džiugina tai, kad tobulėja ne tik ilgapirščių naudojamos taktikos ir schemos, tačiau ir apsaugos įranga, kuri leidžia padeda jaustis maksimaliai saugiai. Neskaitant kiemo vartų ir tvoros, viena iš pagrindinių apsaugos priemonių – tai vaizdo stebėjimo kameros. Tiesa, jas reikėtų rinktis itin atsakingai, įvertinti jų techninius parametrus ir galimybes, atitinkamas rezultatui, kurio tikimasi.

Kitas elementas, kuris galėtų ne tik atbaidyti nepageidaujamus svečius, tačiau ir suteikti saugumo ir jaukumo – tai į judesį reaguojantis šviestuvas kieme. Tai taip pat ir viena iš svarbių komforto detalių tamsiu paros metu leidžianti jaustis užtikrinčiau pačiam namo savininkui.

Tiesa, judesio daviklis gali būti naudojamas ne tik apšvietimui, tačiau kombinuojamas ir su apsaugos, stebėjimo sistemomis. Judesio davikliai gali būti skirtingų tipų ir atlikti skirtingą funkciją. Vieni iš tokių – infraraudonųjų spindulių pagrindu veikiantys davikliai, kurie fiksuoja ir reaguoja į temperatūros pokyčius. Šie davikliai turi būti montuojami ten, kur arti nėra kitų šilumą skleidžiančių objektų, pavyzdžiui, elektros lempučių ar šildytuvų.
Taipogi labai populiarūs mikrobangas fiksuojantys judesio davikliai, turintys itin jautrius daviklius, gebančius fiksuoti judesį kitoje durų ar stiklo pusėje.