Jei skauda dantį, klausimų nekyla ir artimiausiu metu einate pas odontologą … Tačiau yra nemažai dantų problemų, kurias taip pat reikia skubiai išspręsti, tačiau daugeliu atvejų jus ne iškart kreipiatės į odontologą arba vizitą vis atidedate. Neverta apgaudinėti savęs, atsiliepimai apie klinika pagreitins jūsų apsisprendimą.

Valydami dantis, išspjaudami kraują, galite pastebėti kraujuojančias dantenas. Laiku sustabdyti dantenų pokyčių procesą ir užkirsti kelią ligai reiškia laiku išgelbėti dantis. Susilpnėjus dantenoms gali iškristi net sveiki dantys.
Jei valgant saldų maistą atsiranda skausmas, tai yra ėduonies požymis. Jei laikui bėgant skausmas stiprėja ir jaučiate skausmą valgant saldų ar šaltą maistą, ypač sustiprėja dantų skausmas naktį- tai jau yra pulpito simptomai.

Valgant kietą maistą, maisto likučiai lieka tarp dantų ir po kiekvieno valgio esate priversti dantų krapštuku išvalyti tą pačią tarpdančių vietą, vadinasi susidarė ertmė.

Kariesas ant šoninių dantų paviršių yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių atvejų. Išsivalius dantis, burnoje jaučiamas nemalonus skonis, tai reiškia, kad maistas patenka į karieso skylutes.

Protiniai dantys yra sunkiai prieinamose vietose ir nėra vietos dantų šepetėliui apsisukti. Tokiose vietose maisto likučiai išlieka ilgą laiką ir sukelia nemalonų skonį burnoje. Dėl tokių priežasčių atsiranda ėduonis ir tokie protiniai dantys turi būti pašalinti.

Veido patinimas, edema ir uždegiminis pūlingas procesas veido srityje yra labai pavojingi. Ši būklė reikalauja skubaus neatidėliotino vizito pas odontologus.

Nemalonus burnos kvapas reiškia dantenų ar pažengusio ėduonies problemą.

Visa tai ir daugelis kitų priežasčių laikui bėgant sunkėja ir progresuoja. Siekiant išvengti dantų netekimo, rekomenduojame laiku kreiptis į odontologą – taip sutaupysite ir laiko bei pinigų. Kuo ilgiau atidedate vizitą, tuo procesas labiau vystosi, tuo gydymas tampa sunkesnis ir, atitinkamai, brangesnis.