Sukūrus šeima, be jokios abejonės, kyla natūralus noras įamžinti tai nuotraukose. Tad iškyla svarbus klausimas kaip gi išsirinkti tinkamą fotografą šeimos fotosesijai.

Kiekvienas renkasi pagal savo tam tikrus kriterijus, kurie jam atrodo svarbesni. Šiame straipsnyje aptarsime dalykus, į kurios reikėtų atkreipti dėmesį prieš pasirenkant fotografą.

Bendravimas su fotografu

Sklandi komunikacija su fotografu yra labai svarbus aspektas. Ypač kai tai yra visos didelės šeimos fotosesija,pavyzdžiui vestuvių metu kai reikia pasisamdyti profesionalų vestuvių fotografą. Tokios šventės metu fotografas visą dieną bus šalia, tad rasti bendrą kalbą yra tiesiog būtina.

Kitose situacijose taip pat reikia įsitikinti, kad komunikacija bus sklandi ne tik internetu, bet ir gyvai. Tad nesidrovėkite ir prieš pasisamdžius fotografą būtinai susitikite su juo akis į akį.

Stilius

Kiekvienas fotografas turi savo stilių, kurį jis metų metus gerino kol pasiekė dabartinį rezultatą. Norint išsirinkti geriausią variantą Jūsų šeimos fotosesijai, reikėtų iš pradžių peržiūrėi fotografo darbus, įsižiūrėti į jo specifinį stilių ir tik tada daryti išvadas ar jis gali būti tinkamas kandidatas.

Žiūrint į kitus darbus, galite tikėtis kažko panašaus ir Jūsų darbuose. Taip pat būna atvejų kai fotografas gali prisiderinti prie Jums patinkančio stiliaus ir atlikti fotosesiją pagal tam tikrus reikalavimus.

Atsiliepimai

Nors Lietuvoje yra daugybę fotografų, kurie teikia įvairiausių lygių paslaugas, svarbu yra atkreipti dėmesį į rekomendacijas bei atsiliepimus. Taip galima susiaurinti pasirinkimo ratą iki geriausių.

Žinoma, tai kas vienai šeimai patiko, nebūtinai patiks kitai, bet reikia žiūrėti į atsiliepimų visumą ir tada galima bendrai šeimoje priimti tinkamą sprendimą. Išanalizavus rezultatus, bus lengviau surasti tai, ko iš tiesų norite ir liksite tikrai patenkinti.

Patirtis

Didelė fotografo patirtis byloja apie jo profesionalumą, kad automatiškai tai reiškia, kad ir kainos bus aukštesnės. Galima būti tikram, kad toks profesionalas susidoros net su sudėtingiausią situaciją.

Norint įsitikinti ar fotografas yra tikrai profesionalus ir gali surengti Jums puikią šeimos fotosesiją, reikėtų atkreipti dėmesį kaip jis elgsis su Jūsų vaiku. Taip pat ar sugeba tinkamai sudominti vaiką, kad tas ne tik atliktų tam tikrus veiksmus ir atsistotų kur reikia fotosesijos metu, bet ir parodytų savo emocijas.

Labai svarbu, kad fotografas nebūtų abejingas bei bandytų įvairiausiomis interaktyviomis priemonėmis išgauti vaiko natūralų elgesį bei susidomėjimą.

Įranga

Iš tikrųjų, norint surengti gerą fotosesiją, fotografui nėra būtina profesionaliausia bei naujausia įranga. Svarbiausias aspektas, kad ji būtų techniškai tvarkinga, pritaikyta fotografavimui skirtinguose vietose, kadangi niekada negalima žinoti kokios oro sąlygos gali netikėtai užklupti.

Jeigu fotosesija vyksta uždaroje patalpoje, viskas yra paprasčiau, reikia tik pasirinkti tinkamus nustatymus skirtingose situacijose, sureguliavus tinkamai apšvietimą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme kelis svarbiausius aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį norint surengti šaunią šeimos fotosesiją. Detaliai išanalizavus fotografo kompetencijas, patirtį, fotografavimo stilių bei bendravimo manieras, Jus rasite geriausią variantą visai šeimai.