Pirmiausia reikia atvykti pas veterinarą- profilaktinei apžiūrai. Veterinarijos gydytojas profilaktiškai patikrins augintinį ir patars kaip gyvūnėlį paruošti operacijai, atliks reikiamus tyrimus, papasakos apie procedūros eigą ir priežiūrą po operacijos, apie galimas komplikacijas ir galima riziką. Kastruoti ar sterilizuoti augintinius patartina iki 1 metų laiko. Katinams geriausia atlikti nuo 6 mėn., katėms nuo 8 mėn., šunims iki 10 mėn, nes ankstyvame gyvenimo etape, operacija gyvūnams paprastesnė, po šios procedūros gyvūnai greičiau atsigauna, mažesnė komplikacijų tikimybė. Pasitaiko atvejų, kad po operacijos augintinis gali nutukti, nes sulėtėja medžiagų apykaitos procesas, bet jeigu šuo daug laiko praleis lauke, lakstys, judės, tai pokyčių dėl svorio galima bus išvengti.

Kokios priežastys atlikti operaciją?

Priežasčių operuot gyvūną gyvūną gali būti kelios. Viena iš priežasčių- nemalonus augintinio elgesys rujos metu. Pasikeičia katės elgesys, katės ima prisileisti patiną, jos nuolat kniaukia, raičiojasi ant nugaros. Kita priežastis, norint išlaikyti atvesta vadą, kontroliuoti gyvūnų populiaciją. Šis būdas dažniausiai taikomas beglobiams gyvūnams. Benamės katės gaudamos ir sterilizuojamos veterinarijos klinikose, paskui paleidžiamos atgal į tą pačią aplinką. Kartais ši procedūra reikalinga dėl gyvūno sveikatos. Veterinarijos klinikos įkainiai, atliekamų paslaugų, procedūrų, operacijų kaina yra teikiama klinikų kainoraštyje. Kiekvienas gyvūnų augintojas gali pasirinkti tinkamiausią jam veterinarijos kliniką.

Augintinio priežiūra

Augintinio šeimininkui būtina pasirūpinti ne tik visaverte mityba, bet ir gyvūnėlio grožio ir higienos procedūromis. Miestuose ir miesteliuose galima pamatyti grožių salonų augintiniams. Dažniausia kerpami šūnys, kurie dalyvauja parodoje, tačiau su metais tapo įprasta pakirpti kailiuką visiems augintiniams. Taikomas trimigavimas tai neskausmingas negyvo plauko šalinimas specialiomis šukomis. Nors kartą į savaitę, reikėtų atlikti ausų higiena. Šiai procedūrai negalima naudoti ausų krapštukų, vietoj jų naudoti minkštą medžiagos gabaliuką, sumirkyta specialiu antibakteriniu skysčiu. Nagus šuniui reikia kirpti pastoviai nes ilgi nagai trukdo vaikščioti, bėgioti, o užkabinęs, netyčia gali nulaužti. Jei anksčiau namuose nekirpot gyvūnui nagų, tai augintinių kirpėjai apkirps žymiai paprasčiau ir kokybiškiau.