Dėl plačiai naudojamų šiuolaikinių sandarių statybinių medžiagų ir sandarių langų, gyvenamųjų patalpų tiekimo ir ištraukimo mechaninės ventiliacijos sistemos tampa vis svarbesnės.

Šiuolaikinis langų su daugiasluoksniais stiklo paketais ir dvigubais sandarikliais dizainas užtikrina oro mainų greitį apie 0,2 1 / h. Dėl sanitarinių ir higienos priežasčių minimalus oro mainai turėtų būti 0,5–0,8 1 / h, iš būsto pašalinto oro kiekis turėtų būti bent 30 m3 / h vienam asmeniui, tai yra per č valandas, oras kambaryje turi būti visiškai atnaujintas.

Keturių asmenų šeima per dieną išskiria apie 10-15 litrų drėgmės (vonia, dušas, virtuvė, kvėpavimas ir fizinis aktyvumas). Ši drėgmė turi būti pašalinta iš kambario. Priešingu atveju jis kondensuosis ant sienų, už spintelių ir kambario kampuose, išsivystys grybelis.

Prie to prisideda ir kenksmingi baldų, plastikų, kilimų, sienų plokščių, valymo priemonių, tabako ir kt. Išmetimai, kurie gali būti alergenai. Išmetamam orui pirmiausia būdingas ne sumažėjęs deguonies kiekis, bet padidėjęs CO2 kiekis. Oro perteklius ore padidina nuovargį, susikaupimo problemas ir galvos skausmus.

Daugiausia naudojami vadinamieji nuolatinio srauto ventiliatoriai, nes jie yra reguliuojami pagal skirtingus darbo režimus, yra tylūs ir sunaudoja mažai elektros energijos.

Gyvenamųjų namų oro vėdinimo sistema susideda iš dviejų atskirų grandinių: viena skirta grynam orui tiekti į gyvenamąsias patalpas, o kita – išmetimui. Reikiamą lauko oro kiekį tiekia ventiliatorius, tada jis valomas filtruose. Kitas ventiliatorius ima šalinamą orą, nukreipia jį į filtrą, o paskui į šilumokaitį, kad išmetamo oro šiluma būtų perduodama į išorinį tiekiamą orą.

Oro grynumas taip pat yra gyvenimo kokybės rodiklis, todėl jis visada turėtų būti kuo aukštesnis. Kontroliuojama ventiliacija jūsų namuose yra svarbi ne tik jūsų sveikatai, bet ir jūsų būsto konstrukcijai.