Pinigų investavimas yra labai geras būdas padidinti arba išsaugoti turimų santaupų vertę. Ypač šiais laikais, kuomet už bankuose laikomus indėlius mokamos palūkanos, vos viršija mūsų šalyje vyraujantį infliacijos lygį. Kita vertus, norint sutaupytų pinigų kiekį padidinti, o ne prarasti, paprastai reikia žinoti į ką verta investuoti pinigus. Taigi, kokius investavimo būdus būtų verta pasirinkti pradedančiam investuotojui?

Tačiau visų pirma reikėtų pabrėžti, jog patyrę ir daug matę investuotojai, savo investicijas paprastai paskirsto per įvairius skirtingus investavimo instrumentus. Pavyzdžiui akcijos, obligacijos, investavimas į paskolas arba investicinius fondus. Taip išskirstytos investicijos, dažniausiai leidžia pasiekti žymiai didesnę grąžą nei banko mokamos palūkanos už jame laikomą indėlį. Todėl būtent šias priemones mes toliau ir aptarsime.

Pagrindinės priemonės

  • Akcijos – jei norite investuoti į verslą, tuomet investuokite į bendrovių leidžiamas akcijas. Akcijos yra vertybiniai popieriai, kurie jo savininkui suteikia teisę į atitinkamą dalį konkrečios bendrovės turto bei pelno. Kitaip sakant, įsigiję bendrovės akcijų, jūs tampate vienu iš jos savininkų, todėl jums priklauso atitinkama dalis bendrovės uždirbamo pelno. Lengviausias būdas įsigyti akcijų yra atsidaryti investicinę sąskaitą pasirinktame banke ir apsilankyti vertybinių popierių biržoje, kurioje ir vyksta prekyba akcijomis.
  • Obligacijos – tai skolos vertybinis popierius, kuris leidžia paskolinti savo pinigus obligacijų leidėjui ir gauti už tai numatytas palūkanas. Obligacijas paprastai leidžia valstybės, tačiau rinkoje taip pat galima nusipirkti ir savivaldybių, bendrovių bei kitų organizacijų leidžiamų obligacijų. Obligacijos paprastai yra laikomos ganėtinai saugia investicija, nes rizika, kad bankrutuos jas išleidusi valstybė yra pakankamai nedidelė. Kita vertus, obligacijų investicinė grąža taip pat yra mažesnė už akcijų.
  • Dar vienas būdas gauti grąžą iš pinigų skolinimo – tai investavimas į paprastiems žmonėms arba verslui suteikiamas paskolas. Investavimas į tokias vartojimo paskolas vyksta specialiose skolinimo platformose, kuriose susitinka investuotojai ir paskolų prašantys klientai. Dėl savo paprastumo ir prieinamumo, šis investavimo būdas, labai greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Šiuo metu, nemažai žmonių ir Lietuvoje, sėkmingai pasinaudoję įvairiomis tarpusavio skolinimo platformomis, gauna pakankamai solidžią investicinę grąžą.
  • Investiciniai fondai – tai geriausia investavimo priemonė žmonėms, neturintiems daug laiko ar noro domėtis finansinių rinkų naujienomis. Šiuo atveju, jūs savo pinigus patikėsite profesionaliems investicinių fondų valdytojams, kurie juos investuos į įvairius vertybinius popierius ar kitas priemones. Žinoma, tokia paslauga teikiama ne už dyką. Už savo pinigų valdymą, fondų valdytojams turėsite mokėti tam tikrą mokestį. Vienas didžiausių investicinių fondų privalumų yra tas, jog čia galite investuoti į pačias didžiausias ir perspektyviausias bendroves, net ir turėdami palyginus nedidelį investicinį portfelį.