A) Tradiciniai antžeminiai baseinai su metalinėmis sienelėmis parduodami kaip pusiau požeminiai baseinai (toks pat kaip Nr. 4) sūkurinės vonios – tai labiausiai paplitęs antžeminio baseino tipas, kurį žmonės stato iš dalies po žeme. Jei žinote, kad jums patinka antžeminio baseino išvaizda ir norite tokio, kuris būtų visiškai integruotas į kiemą, galbūt norėsite pagalvoti apie baseino, kuris būtų ant žemės, statybą. Jei perkate antžeminį baseiną, nes nesate pasirengę daug skirti vietos erdvei ar sąnaudoms, galbūt norėsite pasirinkti kažką panašaus į baseiną su minkštais kraštais, kad pirmiausia galėtumėte išbandyti.

 

Karkasiniai baseinai

 

Planuojant baseiną, prieš investuojant svarbu išnagrinėti visas savo galimybes, kai kalbama apie antžeminius, požeminius ir specialios paskirties baseinus. Renkantis geriausią antžeminį baseiną, atsižvelgiama į jūsų baseino dydį ir formą, gylį, pamušalo tipą ir storį, taip pat esamą kraštovaizdį. Antžeminiai baseinai gaminami iš įvairių medžiagų, yra įvairių formų ir dydžių, o tai gali turėti įtakos jų įrengimui, priežiūrai ir ilgaamžiškumui.

 

Tradiciniai antžeminiai baseinai turi atskirus rėmus ir baseino įdėklus (skirtingai nuo kitų dviejų aukščiau aprašytų baseinų tipų, kuriuose yra kombinuotas baseino įdėklas ir sienelės). Baseino sienos gali būti pagamintos iš plieno arba plieno/dervos derinių, o pamušalas gali skirtis priklausomai nuo įrengimo, modelio ir storio. Splitter baseinai pagaminti iš metalo; pamušalo baseinai yra įvairių variantų, priklausomai nuo storio ir įrengimo būdo.

 

Sūkurinės vonios

 

Naudojamos medžiagos, nesvarbu, ar tai derva, ar plienas, leidžia mėgautis abiejų tipų baseinų privalumais viename bloke, tuo pačiu užtikrinant ilgaamžiškumą ir efektyvumą daugelį metų. Antžeminiai baseinai, pastatyti iš dervos medžiagų, turi aiškų pranašumą prieš plienines arba aliuminio baseino dalis, nes jie negali rūdyti ar korozuoti. Šio tipo baseinai turi plieninius arba aliuminio rėmus, PVC įdėklą ir yra laikomi stulpų, laikiklių ir juostų sistema.

 

Rėminiai baseinai

 

Tradicinius antžeminius baseinus sudaro rėmas (įskaitant stulpelius, apatinį bėgelį ir viršutinį bėgelį), sienų ir įdėklų. Stiprios karkasinės sienos leidžia iš žemės sklindančioms jėgoms, todėl baseiną galima visiškai užkasti ir atrodyti kaip po žeme esantį baseiną. Antžeminiai baseinai su plieniniais rėmais turės 52 colių gylio baseinus, galima rinktis iš stačiakampio arba apvalios formos. Šis stačiakampis virš žemės esantis baseinas yra 24 pėdų ilgio ir 12 pėdų pločio, paremtas plieniniu rėmu, išklotu storu trijų sluoksnių PVC.

 

Antžeminiai baseinai

 

Antžeminius baseinus galima įsigyti su metaliniais arba dervos apvalkalais, o hibridinius metalo ir dervos baseinus sudaro viršutiniai kraštai, stačiakampiai stulpai (kurie apgaubia baseino sienas) ir prie sienų pritvirtintas apatinis bėgelis. Yra keletas požeminių baseinų variantų, o betoniniai, stiklo pluošto ir vinilo pamušalo baseinai yra labiausiai paplitę antžeminių baseinų tipai. Naudojant plienu armuotą cementą apvalkalui sukurti, cementas ir tinkas yra labiausiai paplitusios medžiagos statant žemėje esantį baseiną, todėl išpopuliarėjo pirmosios medžiagos, naudojamos namų baseinams. Lengvai paplitę požeminiai baseinai, ritininiai ir nuleidžiami baseinai paprastai gaminami iš plieno, aliuminio arba gofruotų valcuotų sienų su vertikaliomis kolonomis ir horizontaliomis viršutinėmis sėdynėmis.

 

 

 

Šie baseinai dažniau žinomi kaip judantys skilimai, taip pat skliausteliniai skilimai, kurie paprastai gaminami iš susmulkinto plieno, aliuminio arba dervos ritinėlių, su vertikaliomis kolonomis ir horizontaliomis viršutinėmis sėdynėmis. Bendras baseinas yra tas, kad jame yra skirtingi baseino separatoriai ir baseino linijos, kurios visiškai skiriasi nuo dviejų tipų baseinų iš pradžių – pertvaros ir linijos yra identiškos. Spinduliuojantys baseinai gali būti įrengti šlaituose arba iš dalies šlaituose, kad būtų sukurta požeminio vandens baseino iliuzija.

 

Pabaigai

 

Nepaisant to, antžeminiai baseinai per pastaruosius kelerius metus padarė didžiulę pažangą ir yra daug įdomių dalykų, kuriuos galima pridėti prie jų, kad būtų galima išnaudoti visas baseino galimybes. Dažnai brangiausiai statomi betoniniai baseinai statomi vietoje, todėl galima pritaikyti beveik bet kokios formos ar dydžio dizainą.