Siekdami apsaugoti savo asmeninius duomenis bei pergyvendami dėl galimų machinacijų asmens vardu, kiekvienas labai įdėmiai saugo savo asmens kodą nuo pašalinių akių. Tačiau tai nėra vienintelis būdas sužinoti norimą informaciją apie tam tikrą žmogų. Valstybiniai automobilio duomenys, lengvai prieinami kiekvieno akims, taip pat gali pasakyti labai daug. Draudimo bendrovės būtent jais ir naudojasi norėdami patikrinti kliento informaciją, kad būtų sudaryta galiojanti draudimo sutartis.

Suvedus duomenis automobilio draudimo skaičiuoklėje pagal valstybinį numerį draudimo bendrovės gali susisiekę su VĮ Regitra ir gauti eismo įvykių istoriją, kuri lemia draudimo kainą atitinkamam vairuotojui. Kuo vairuotojas yra drausmingesnis, tuo draudimo kaina mažesnė. Asmenys turėję eismo įvykių patirties, laikomi padidintos rizikos, nes tai gali pasikartoti ir vėl, atitinkamai ir draudimo kaina jų atžvilgiu kyla.

Taip pat, bendrovė automobilio draudimo skaičiuoklėje pagal valstybinį numerį gali prieiti prie visos informacijos susijusios su automobiliu ir jo parametrais. Kiekviena draudimo įmonė, gali suteikti draudimą tik nustačiusi automobilio rizikingumą. Juk didelio galingumo sportinis automobilis, galintis pasiekti didelį greitį per trumpą laiko tarpą, kelia didelį pavojų. Ne tik tikimybė patekti į eismo įvykį, bet ir patirta žala avarijos atveju būtų daug didesnė, lyginant su senu automobiliu, kuris vos gali įsibėgėti iki 100km/h. Dėl mažo galingumo tikėtina rizika nedidelė, o ir eismo įvykio metu patirti nuostoliai būtų maži.

Be visa to, asmeninė informacija tampa lengvai prieinama būtent draudimo įmonėms turint informaciją suvestą automobilio draudimo skaičiuoklėje pagal valstybinį numerį. Bendrovės valstybinio numerio dėka, gali patikrinti ar pateikta kliento informacija yra teisinga ir ar šis asmuo yra tikras. Tokiu būdu apsisaugoma nuo įžūlių apgavikų ar siekiančiųjų pasinaudoti svetimo asmens tapatybe.

Atrodo baisu kiek daug galima sužinoti vos iš kelių raidžių bei skaičių. Tačiau nėra ko bijoti. Tik tam tikros įmonės ir valstybinės institucijos gali prieiti prie šių duomenų, todėl jokio pavojaus dėl jų panaudojimo nenumatytais tikslais nėra. Šiuo atveju, draudimo bendrovių tikslas, aptikrinti gautus asmens duomenis ir pagal juos, susipažinus su klientu, pasiūlyti jam geriausią draudimo variantą pagal jo rizikos lygį.